Balandis Vilniaus etninės kultūros centre
Atkeliavęs balandžio mėnuo etninės kultūros mylėtojus ir vėl apdovanos gausybe renginių.
Tradiciškai išlaisvinti vaizduotę ir patirti raminantį darbo su moliu poveikį kvies kūrybinės keramikos dirbtuvės. Užsiėmimus vedanti Vytautė – „tautės“ keramikos studijos rankos ir akys – smalsuolių lauks balandžio 1, 9, 15, 25 dienomis. Išbandyti tradicinių amatų Vilniaus etninės kultūros centro lankytojai taip pat galės kiaušinių marginimo vašku (balandžio 18 d.) bei pintinių juostų (balandžio 29 d.) dirbtuvėse.
Tradiciją tęsia ir sutartinių vakarai su etnomuzikologe, sutartinių giedotojų grupės „Trys keturiose“ nare, etnokultūros mokytoja, LLTI Tautosakos archyvo mokslo darbuotoja Rima Visackiene. Sutartinių sąskambiai Vilniaus etninės kultūros centre aidės balandžio 1, 15 ir 29 dienomis
Jaunieji Vilniaus etninės kultūros centro lankytojai svečiuose laukiami balandžio 3-ąją. Šįkart „ETNO vaikams“ pasiūlys pasirūpinti mažaisiais draugais – žvirbliukais, zylutėmis ir kitais paukšteliais. Inkiliukų dirbtuves ves edukatorė Justina Rebždienė Jaunųjų etninės kultūros puoselėtojų – vienos iš Vilniaus miesto ugdymo įstaigų pradinių klasių bei priešmokyklinio amžiaus moksleivių grupių – taip pat lauksime nemokamame grupiniame edukaciniame užsiėmime „Etnorytmetis“, kuriame siūlysime pasinerti į keramikos bei tautosakos pasaulį.
Pasigėrėti jaunaisiais dainininkais, muzikantais bei pasakotojais galėsite balandžio 8 d. vyksiančiame Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurse „Tramtatulis“. Šįkart pavasario šaukliu laikomas konkursas dedikuotas Lietuvių liaudies dainų metams ir pirmojo Liudviko Rėzos sudaryto lietuvių liaudies dainų rinkinio 200 metų sukakčiai paminėti, tad pažada dar skambesnių ir įdomesnių melodijų.
„Pa(ra)gauti folkloro“ balandį kvies ukrainiečių folkloro grupė „Namysto“ ir Vilniaus kaimo kapela. Nors „Namysto“ nariai (išskyrus vadovę Halyną Pšeničkiną) – lietuviai, kuriems tenka dainuoti ne gimtąja kalba, kolektyvas žavisi senojo ukrainiečių dainavimo grožiu ir turtingumu bei siekia atkurti jo pirminį skambesį. „Namysto“ ne tik pakvies pasimėgauti šiuo skambesiu, bet ir ragins pasimokyti lyrinių bei kazokų dainų ir ratuojant kartu džiaugtis pavasariu. O valsų, polkų ir fokstrotų dievukai, kaip prisistato Vilniaus kaimo kapela, daugiausia styginių instrumentų garsais glostys kiekvieno folklorą mylinčiojo širdį. Jaunų etnomuzikų Mariaus Mockevičiaus ir Dariaus Bagdonavičiaus entuziazmas ir vyresniųjų tradicinių muzikantų autentiškumas leis pasigrožėti vis dar gyvų tradicinio muzikavimo tradicijų tąsa ir įsilieti į šokio sūkurį.
Galiausiai savo žinių lobynus etnopaskaitoje pravers dr. Žilvytis Šaknys. Balandžio 29 d. Vilniaus literatų namuose (adresu Šv. Jono g. 11-16, Vilnius) bus galima susipažinti su Sekminėmis – užmiršta trečiąja švente. Etnopaskaitoje bus aptariamos Sekminės lietuvių apeiginių metų struktūroje, kodėl jos gali būti laikomos jaunimo meilės švente, Sekminių parugė, sambariai bei kupolia ir šios šventės ryšys su piemenavimu.