Pa(ra)gauti folkloro: Laukis ir Labingis

2024-02-29
Miesto laboratorija (Antakalnio g. 17-13)

Vasario 29 d. 19 val. „Miesto laboratorijoje“ vyks antrasis ciklo „Pa(ra)gauti folkloro“ renginys, kuriame koncertuos Vilniaus miesto folkloro ansambliai „Labingis“ ir „Laukis“.

 „Labingis“ susibūrė 2013 m. rudenį iš didelio noro dainuoti ir būti drauge. Likimas suvedė žmones iš visų Lietuvos etnografinių regionų, besidominčius folkloru, dainuojančius, šokančius, grojančius įvairiais muzikos instrumentais, porinančius savo gimtąja tarme. Kiekvienas „Labingio“ dalyvis – lyg savotiškas instrumentas, kurio tembras papildo, praturtina bendrą ansamblio skambėjimą. Senoji lietuviška daina – ne šiaip pramoga, kiekviena jų kvėpuoja protėvių dvasia, todėl ansambliečiai stengiasi kurti ansamblio įvaizdį savitu dainų vedimo stiliumi ir maniera. Ansamblis per dešimtį gyvavimo metų sukaupė labingą kraitį, jo koncertinėse programose skamba Lietuvos regionų paveldas: dainos, šokiai, instrumentiniai kūriniai, senosios katalikiškos giesmės.


„Laukis“ – Vilniaus miesto folkloro ansamblis, kartu muzikuojantis nuo 2009-ųjų. Ansamblis atlieka įvairių Lietuvos etnografinių regionų folklorą, taip pat domisi ir platesniu baltišku paveldu. Plėsdami savo repertuarą kolektyvo nariai daug dėmesio skiria archyviniams įrašams, be to – ir patys rengia folklorines ekspedicijas, kurių metu bendrauja su pateikėjais, fiksuoja medžiagą ir mokosi tradicinių dainų, šokių bei muzikos. Gyvas tradicijų pajautimas suteikia gilumo, prasmingumo bei įkvėpimo ansamblio koncertinei praktikai, organizuojamoms vakaronėms, renginiams.

Šio „Pa(ra)gauti folkloro“ koncerto programoje skambės bendra folkloro ansamblių programa, kviesianti ne tik pasiklausyti, bet ir pašokti bendroje vakaronėje kartu su atlikėjais.

„Pa(ra)gauti folkloro“ – tai Vilniaus etninės kultūros centro inicijuojamas koncertų ciklas, kuriuo siekiama supažindinti visuomenę su tradicine muzika ir ją atliekančiais Vilniaus folkloro ansambliais. Kiekvieną mėnesį vis kiti etninės muzikos atlikėjai kvies „paragauti“ folkloro įvairovės – nuo autentišką skambesį perteikiančių dainų ir instrumentinės muzikos iki tradicinių šokių, „pagausiančių“ klausytojus ir įtrauksiančių juos į folkloro vakaronę!

Įėjimas nemokamas.

Renginys gali būti fotografuojamas ir filmuojamas, o užfiksuota medžiaga viešinama.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas