Folkloro ansamblis „Dijūta“  įkurtas 1979 metais, šiuo metu jį sudaro 9 nariai. Ansamblyje grojama liaudies meistrų pagal muziejinius eksponatus pagamintais pučiamaisiais instrumentais.

Atliekamas repertuaras: „Dijūtos“ repertuare yra visų Lietuvos regionų liaudies dainos, šokiai, žaidimai bei rateliai, instrumentinė muzika, taip pat darbo, kalendorinių švenčių, vestuvių papročiai. Ansamblis savo programas paįvairina tarmiškai sekamomis pasakomis ir sakmėmis, anekdotais, patarlėmis. Per visą gyvavimo laikotarpį ansamblis yra paruošęs daugybę teminių, teatralizuotų, eksperimentinių bei reprezentacinių programų. „Dijūtos“ repertuare reikšmingą vietą užima ir senieji tradiciniai folkloro žanrai: dainuojamos ir šokamosios sutartinės ir įvairiais senaisiais instrumentais (skudučiais, ragais, daudytėmis, lumzdeliais, birbynėmis bei kanklėmis) atliekama archajiška polifoninė muzika.

Vadovaujant Rūtai Žarskienei, ansamblyje didelis dėmesys buvo skiriamas ne tik senajai, bet ir vėlyvesnės kilmės instrumentinei muzikai. Vadovaujant R. Žarskienei, kapeloje buvo griežiama smuiku, basetla, grojama bandonija, Peterburgo armonika, lumzdeliu, klarnetu, būgnu, buvo atliekami įvairūs tradiciniai šokiai ir XIX a. pabaigoje–XX a. pradžioje išpopuliarėjusių polkų, valsų, fokstrotų ir kitų šokių melodijos.
Šiuo metu ansambliui vadovauja Austė Nakienė. Ansamblis planuoja išleisti garso įrašų albumą „Daina Kazio Bradūno gyvenime ir šeimoje“ ir ilgametę veiklą atspindinčių nuotraukų albumą.
Už kūrybinius nuopelnus „Dijūtai“ buvo suteiktas Liaudies folkloro ansamblio vardas. 2011 m. ansamblis pelnė geriausio Vilniaus miesto folkloro ansamblio titulą ir „Aukso paukštę“.

Dalyvavimas renginiuose: „Dijūta“ dalyvauja Pasaulio lietuvių dainų šventėse, tarptautiniuose folkloro festivaliuose „Skamba skamba kankliai“ ir „Baltica“. Ansamblis dalyvavo tarptautiniame piemenų pučiamųjų instrumentų konkurse „Ligawki“ Lenkijoje, Neringos folkloro festivalyje „Tek saulužė ant maračių“, tarptautiniame postfolkloro festivalyje „Mėnuo Juodaragis“, Jurginių, Rasų, lygiadienio švenčių minėjimuose ir kituose renginiuose. „Dijūta“ ne kartą dalyvavo LRT televizijos laidose „Gero ūpo!“ ir „Duokim garo!“. 2019 metais buvo surengtas ansamblio 40-mečio koncertas Vilniaus mokytojų namų didžiojoje salėje. 

Ar ansamblis yra atviras naujiems nariams? Taip. Kapela kviečia atvykti norinčius išmokti dainuoti, skudučiuoti. Ansamblis laukia smuikininko ar smuikininkės, norinčio prisijungti prie kapelos. Ansamblio repeticijos vyksta antradieniais 18 val. Lietuvių literatūros ir tautosakos institute, adresu Antakalnio g. 6.

Leidyba:
●      MC „Dijūta“, 1993;
●      CD „Unksti rytėlio“, 2000;
●      Dvigubas CD „Dai Lakštava lakštuote“, 2017.

Vaizdo įrašai: 
●      2003 m.: Muzikinis video filmas „Dijūta“, režisierius ir operatorius Saulius Beržinis;
●      2019 m.: Vilniaus m. folkloro ansamblio „Dijūta“ 40-mečio koncertas.

Folkloro ansamblį „Dijūta“ 1979 m. įkūrė būrelis entuziastų – Lietuvos mokslų akademijos (LMA) mokslinių institutų darbuotojų. Nuo 1989 m. ansamblis vadinasi „Dijūta“ – Šiaurės Rytų Lietuvos pakraštyje stūksančio nedidelio kalno, apdainuoto sutartinėje „Dijūta kolnali“, vardu.


Trisdešimt metų folkloro ansamblis priklausė šalies mokslų akademijai, tačiau 2009 m., netekus LMA finansavimo, ansamblis įkūrė asociaciją „Dijūta“ ir šiuo metu yra nepriklausomas Vilniaus miesto folkloro kolektyvas.

Vadovė – Austė Nakienė
Tel. +37061216421
El. p. auste.nakiene@gmail.com
Ansamblio Facebook puslapis

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas