Vilniaus miesto folkloro ansamblis „Kadagys“ įkurtas 1993 metais. Ansamblio užuomazgos siekia neužmirštamąjį 1991 metų sausį, kai iš visos Lietuvos prie Seimo susirinkę žmonės ne vieną naktį budėjo saugodami šį Lietuvai svarbų pastatą ir jame dirbančius tautos atstovus. Kartu su kitais čia sargybą einančiam ir prie laužų dainuojančiam Vytautui Bronislovui Račiūnui tuomet ir kilo mintis įkurti folkloro ansamblį, o 1993 m.  buvo pasirinktas ir ansamblio pavadinimas „Kadagys“, simbolizuojantis amžinai žaliuojantį, tvirtą ir sveikatingą medį. Ansamblį sudaro 15 narių

Atliekamas repertuaras: Kadangi ansamblio įkūrimo ištakos siekia 1991 metų sausį, neatsitiktinai „Kadagio“ repertuare vyrauja įvairių laikotarpių karinės-istorinės dainos. Kolektyvo repertuare taip pat yra ir teminių programų: „Panevėžio krašto dainos ir rateliai“, „Pasikloniokim Tėvui, Motinėlei“ (dainininkės A. Karmonienės dainos, rateliai), poezijos ir muzikos valanda „Vadinkite mane sėjėju“ (programa parengta kartu su aktoriumi T. Čižu pagal V. Žeromskio sukurtas eiles ir jo užrašytas savo krašto, Radviliškio r. Baisiogalos apyl., dainas), „Metų riba“, „Atbėga elnias devyniaragis“, „Medžių šventumas“, „Rugio duona“, ansamblio 30-mečiui skirta programa „Dainuokime dainą“, 100-mečio Dainų šventei paruošta programa „Kur žmogus, ten ir medis“.

Dalyvavimas renginiuose: Ansamblio dalyviai mielai koncertuoja Vilniaus mokyklose, vaikų darželiuose, supažindina jaunimą su visų Lietuvos regionų dainomis, rateliais ir šokiais. Kolektyvas dalyvauja įvairiuose kultūriniuose renginiuose visoje Lietuvoje, yra nuolatinis tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ dalyvis. Ansamblis yra koncertavęs ir už Lietuvos ribų: etninėse lietuvių žemėse Gudijoje, Lenkijoje, Karaliaučiuje, Tilžėje. Lietuviška „Kadagio“ daina taip pat skambėjo Krokuvoje, Varšuvoje, Tartu, Daugpilyje, Bauskėje, Briuselyje.

Ar ansamblis atviras naujiems nariams? Taip. Folkloro ansamblis „Kadagys“ į savo būrį kviečia tuos, kuriems virš 60 m. ir kurie myli liaudies dainą bei nori maloniai pabendrauti su bendraamžiais. Repeticijos vyksta antradieniais Antakalnio seniūnijoje, Veidrodžių salėje, 16–18 val.


Paskutinių penkerių metų veikla: 
•    Advento popietė „Žinijos “ draugijoje, 2020, 2021, 2023 m.;
•    Tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“, 2020, 2022, 2023, 2024 m.;
•    Užgavėnės Antakalnio seniūnijoje, 2020, 2023 m.;
•    Koncertas LR Seime Sausio 13-osios minėjime, 2020 m.;
•    Adventinis susitikimas ir koncertas Karoliniškių seniūnijoje Karoliniškių bendruomenei, 2021 m.;
•    Projekto „Vilnius – atvira muzikos salė“, skirto Vilniaus 700 metų jubiliejui, koncertas Antakalnio Sapiegų parke, 2021 m.;
•    Liepos 6-osios, Valstybės dienos, paminėjimui skirtas koncertas Antakalnio Sapiegų parke, 2021 m.;
•    Popietė „Vėl tas rudenėlis‘‘ „Žinijos “ draugijoje, 2022 m.;
•    Koncertas Motinos dienos proga Karoliniškių seniūnijoje, 2022 m.;
•    Koncertas Jiezno kultūros ir laisvalaiko centre, 2022 m.;
•    Koncertas Tėvynės sąjungos Antakalnio skyriaus 30-mečio paminėjime, 2023 m.;
•    Liepos 6-osios dienos paminėjimas Antakalnio seniūnijoje, 2023 m.;
•    Vasario 16-osios koncertas „Nepriklausomybės laužai“ prie laužo Nr. 4., 2023 m.;
•    100-mečio Dainų šventės Folkloro diena, 2024 m.;
•    Jubiliejinis ansamblio 30-mečio paminėjimo koncertas Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, 2024 m.

Ansamblio įkūrimo idėja kilo neužmirštamąjį 1991 metų sausį prie Seimo sargybą ėjusiam Vytautui Bronislovui Račiūnui. Aplink V. B. Račiūną, turintį organizatoriaus gyslelę ir nejučia tapusį lyderiu, ėmė burtis norintys dainuoti žmonės. Jie ir tapo ansamblio, oficialiai pradėjusio gyvuoti 1993 m., branduoliu. Mirus V. B. Račiūnui, nuo 2006 m. liepos mėn., tęsdama tas pačias tradicijas, ansambliui vadovavo Irena Račiūnienė. Nuo 2015 m. „Kadagiui“ vadovauja etnomuzikologė Rasa Gelčienė.

Vadovė – Rasa Gelčienė
Tel. +37068692412
El. p. rasa.gelciene@gmail.com

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas